Olimp i szachy

Dodano listopad 22nd, 2008 Olimp w Hobby i rozrywka.
Tagi: ,

Coś w tych szachach musi być … tak, zgadza się postanowiłem podszlifować swoje umiejętności szachowe. Więc wpisałem do wyszukiwarki słowo szachy i czytam sobie co tam gdzie napisano. Grono miłośników gry szachowej jest całkiem spore. Bardzo dużo stronek szachowych mamy. Przeglądałem tylko strony polskojęzyczne.

Moją uwagę zwróciła strona Szachowisko. Szata graficzna bardzo gustowna no i naprawde sporo treści. Sądzę, że sam serwis potrafi zachęcić do zapoznania się z szachami. Szachowisko zawiera podstawowe zasady gry w szachy z uwzględnieniem roli każdej jednej bierki. Wciągnęły mnie również życiorysy sławnych szachistów. Dowiedziałem się, że jednym z najlepszych szachistów, wizjonerów, geniuszy szachowych był nasz rodak Akiba Rubinstein. Z kolei od nazwiska Najdorfa (również szachista polski) został nazwany jeden z najpopularniejszych dziś wariantów w obronie sycylijskiej. Zresztą sam ten wariant rozpropagował. Sądzę, że pogłoski o tym, iż kluczowy ruch pionkiem został wykonany przypadkowo w wyniku nawykowego grania partii hiszpańskiej nie są prawdziwe.

Reasumując, szachy przy bliższym poznaniu bardzo zyskują. Nie jest to z całą pewnością gra nudna, dla flegmatyków. Wystarczy jedna wizyta na turnieju blitza. Zachęcam …

0 komentarzy

Jeszcze nie skomentowano.

Skomentuj